Premis 27è Concurs de Vins i Caves de la Conca de Barberà

Lliurats els premis i sopar de la DO Conca al Restaurant Simó de Palau

MILLOR VI BLANC JOVE

  • Guanyador: PORTELL blanc de blancs mac/par 2016, del celler Vinícola de Sarral
  • 2n classificat: LA BAUMA garnatxa blanca /chardonnay 2016, de Vilanova Vins
  • 3r classificat: ELS NANOS blanc del Coster macabeu 2016, de Mas Foraster

MILLOR VI ROSAT JOVE

  • Guanyador: EL FOLLET syrah 2016, de Rendé Masdéu
  • 2n classificat: PORTELL rosat trepat 2016, del celler Vinícola de Sarral
  • 3r classificat: CARA NORD rosat trepat 2016, de Cara Nord Celler

MILLOR VI NEGRE JOVE

  • Guanyador: INQUIET cabernet sauvignon 2016, del celler Rendé Masdéu
  • 2n classificat: ENCANTATS ull de llebre 2015, de Gerida Viticultors
  • 3r classificat: NEGRE DE FOLLS gx/ull/tr 2016, de Marta Pedra

MILLOR VI NEGRE FERMENTAT I/O CRIAT EN BÓTA

  • Guanyador: CÚVIC cf/sy/ull 2015, de Gerida Viticultors
  • 2n classificat: EL XAFARDER Cs/Sy 2015, del celler Rosa Mª Torres
  • 3r classificat: CARA NORD sy/gx/mn 2015, de Cara Nord Celler

MILLOR VI NEGRE TREPAT

  • Guanyador: LA FONT VOLTADA trepat 2014, del celler Abadia de Poblet
  • 2n classificat: MAS DE LA PANSA trepat 2016, de Round Village del Viver
  • 3r classificat: CARLES ANDREU trepat 2015, del celler Carles Andreu

MILLOR VI BLANC FERMENTAT I/O CRIAT EN BÓTA

  • Guanyador: MOLÍ DELS CAPELLANS chardonnay 2015, de Molí dels Capellans del Viver Vitivinícola
  • 2n classificat: PORTELL macabeu 2015, del celler Vinícola de Sarral
  • 3r classificat: FINCA GASSET muscat 2015, del celler Cal Gasset

MILLOR VI NEGRE CRIAT EN BÓTA

  • Guanyador: NEGRA NIT Gx/Mt/Mn 2013, de Vidbertus del Viver Vitivinícola
  • 2n classificat: FRANCOLÍ cabernet S. 2012, de Castell D’Or
  • 3r classificat: PORTELL criança cs/mt/ull 2014, del celler Vinícola de Sarral

MILLOR VI NEGRE RESERVA

  • Guanyador: SAÜC cabernet franc 2011, de Rosa M. Torres
  • 2n classificat: GATZARA reserva 2011, de Gatzaravins del Viver Vitivinícola
  • 3r classificat: JOSEP FORASTER Selecció 2011 cs/gx, del celler Mas Foraster

MILLOR CAVA BRUT

  • Guanyador: LA PARELLADA 2013, del celler Vinícola de Sarral
  • 2n classificat: CASTELL DE LA COMANDA brut mac/par, de Castell D’Or
  • 3r classificat: CARLES ANDREU par/mac 2014, del celler Carles Andreu

MILLOR CAVA BRUT NATURE

  • Guanyador: LES TRES NAUS Reserva 2013, de Cellers Domenys
  • 2n classificat: SIMÓ DE PALAU mac/xal/par 2013, de Caves Simó de Palau
  • 3r classificat: FRANCOLÍ brut nature mac/par, de Castell D’Or

MILLOR CAVA ROSAT

  • Guanyador: PORTELL brut trepat 2015, de Vinícola de Sarral
  • 2n classificat: PUIG DE SOLIVELLA trepat, de Castell D’Or
  • 3r classificat: SANSTRAVÉ trepat 2015 reserva, del celler Cal Gasset
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *